Małopolska Chmura Edukacyjna

Nowoczesne nauczanie w I LO w Limanowej
w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

Krótki opis projektu

Celem projektu jest wzrost kompetencji i postaw uczniów ze szczególnymi potrzebami w I LO w Limanowej poprzez współpracę z małopolskimi uczelniami wyższymi z przedmiotów: chemia, biologia, matematyka i fizyka, a także kształtowanie właściwych postaw na rynku pracy. W ramach projektu realizowane są zadania związane z prowadzeniem dodatkowych zajęć dla uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych, tj. zajęcia on-line prowadzone przez nauczycieli akademickich uczelni wyższych w ramach obszarów tematycznych biologia i matematyka, a także związane z prowadzeniem kół naukowych w ramach obszarów tematycznych z chemii, biologii, matematyki  i fizyki.

Co daje nam Chmura?

Dwie sale szkolne zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć w formie telekonferencji, kolejne dwie posiadają terminale personalne, a dodatkowo używany jest terminal mobilny, pozwalający prowadzić telekonferencję w dowolnej sali.

W ramach prowadzonych zajęć on-line organizowane są wyjazdy na uczelnie, gdzie pod okiem nauczycieli akademickich młodzież bierze udział w doświadczeniach i eksperymentach przyrodniczych (chemia i biologia) oraz zajęciach prowadzonych w formie projektu (matematyka). Równolegle organizowane są tak zwane warsztaty weekendowe, w których udział może wziąć każdy uczeń szkoły (warunkiem rekrutacji są wyniki uzyskiwane przez niego z danego przedmiotu szkolnego), które rozwijają zainteresowanie przedmiotem i są doskonałą okazją, by spotkać uczniów innych małopolskich szkół, którzy biorą udział w tym projekcie.

Zajęcia realizowane w takich formach pozwalają lepiej poznać specyfikę kierunków medycznych, przyrodniczych i inżynierskich, które często wybierają nasi absolwenci i są dzięki temu lepiej przygotowani do studiowania oraz pracy w wymarzonym zawodzie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotogalerii dokumentującej niektóre spośród zajęć w kolejnych edycjach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w naszym Liceum.

Pliki do pobrania:

Regulamin uczestnictwa w projekcie pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – wykorzystanie nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji kluczowych uczniów szkół licealnych z terenu WM – pilotaż”
Prezentacja - pięciodniowe warsztaty letnie w Krakowie