I Liceum Ogólnokształcące

im. Władysława Orkana w Limanowej

Plan lekcji
Dzwonki lekcyjne
LekcjaGodzina
17:30-8:15
28:20-9:05
39:10-9:55
410:05-10:50
511:00-11:45
611:50-12:35
712:50-13:35
813:40-14:25
914:35-15:20
1015:25-16:10
1116:15-17:00
1217:05-17:50
Programy i projekty

Każdy może odnieść sukces!

Powiększ
W ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi, w I LO im. Władysława Orkana, gościł znany i ceniony dziennikarz Bartosz Kurek.

Pochodzący z Tymbarku dziennikarz, reporter, gospodarz  Biznes Informacji i Śniadania w Polsat News”, prowadzący Wydarzenia,  karierę dziennikarską rozpoczynał w radiu RMF Classic. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończył Uniwersytet Jagielloński. Był również stypendystą fundacji Charlesa Merrilla JR.

Bartosz Kurek opowiedział licealistom o swej drodze do kariery, kulisach pracy dziennikarskiej, etyce w mediach, cieniach i blaskach bycia osobą rozpoznawalną, zdradził także techniki pracy nad doskonałą dykcją i specyfice pracy w telewizji. Ponad setka uczniów klas humanistycznych była pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, szczerości i skromności niezwykłego Gościa. Dziennikarz odpowiadał cierpliwie na wiele pytań młodych ludzi, radził jakie studia podjąć, by zdobyć niezbędne kompetencje w zawodzie dziennikarza, motywował do pracy nad sobą, uczenia się języków obcych (doskonale włada językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim), odwagi w podejmowaniu decyzji o wyjazdach na stypendia zagraniczne ( jako licealista był na stypendium w USA i wolontariuszem w RPA) i podążaniu za marzeniami. Szczerze dzielił się opiniami na temat znanych ludzi, z którymi miał okazję rozmawiać w swoich programach, sposobach na opanowanie stresu i tremy przed publicznymi wystąpieniami.

-Spotkanie było ciekawe i pouczające, szanowny gość pokazał swoją pracę od tej ludzkiej, nieznanej widzom strony. Wg mnie, jak na obecne media, pan Bartosz jest wyjątkowo obiektywny i niezależny. Żadne pytanie go nie zaskoczyło i nie bał się udzielać odpowiedzi nawet na trudne, osobiste pytania.

-Bardzo ciekawe spotkanie. Myślę, że mogłoby trwać nawet trzy godziny, a i tak nie wyczerpalibyśmy wszystkich tematów. Mam nadzieję, ze pan Bartosz pojawi się jeszcze w naszej szkole.

-Świetnym pomysłem było zainicjowanie dyskusji z uczniami, dzięki temu dowiedziałam się jak zza szyby ekranu wygląda przygotowanie materiału dziennikarskiego i praca reportera. Pan Bartosz zachwycił swym bezpośrednim, otwartym stosunkiem do nas, tyle przecież osiągnął, a traktował nas jak dobry znajomy. Jestem zachwycona!

-Pan Kurek zrobił na mnie wielkie wrażenie. Opowiadał z pasją o swym zawodzie, choć nie ukrywał jak obciążająca psychicznie i wymagająca jest to praca. W ciągu dwóch godzin dowiedziałam się więcej o dziennikarstwie niż mogłabym to wyczytać w przewodnikach lub informatorach. Człowiek z klasą i wielkim talentem. – relacjonowali i oceniali spotkanie podekscytowani licealiści.

Spotkanie zorganizowały polonistki I LO Anna Smaga- Trojanowska i Jolanta Bugajska.

26 lutego 2019
I Liceum Ogólnokształcące
im. Władysława Orkana w Limanowej
ul. Orkana 1
tel./fax: 018 3372059
e-mail: 1lo.limanowa@pro.onet.pl
Copyright © 2019 LO Limanowa, All Rights Reserved
Realizacja: Intellect.pl