XIX RAJD GÓRSKI im. Józefa Staniszewskiego 27-28 września 2013

W dniach 27-28 września 2013 r. odbył się, organizowany przez nasze Liceum, XIX Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego. Mimo że przez cały wrzesień była fatalna pogoda, w dniach rajdu (o dziwo) panowała słoneczna aura. Była to dobra wiadomość dla 180 uczniów i dla 20 opiekunów drużyn i przewodników górskich , którzy postanowili wziąć udział w rajdzie.

Nasze Liceum reprezentowało 140 uczniów, którzy przemierzali górskie szlaki wraz z młodzieżą z gimnazjów: z Dobrej, Tymbarku, Ujanowic i ZSS nr 2 w Limanowej.
W tym roku były do wyboru tylko trzy trasy rajdowe, ale za to bardzo atrakcyjne. Obok tradycyjnej trasy w Gorcach (z Rzek przez Kudłoń na Turbacz), można było pójść w Pieniny (Krościenko, Trzy Korony, Sokolica, Szczawnica) oraz w Beskid Sądecki (z Rytra przez Radziejową na Przehybę).
Zakończenie rajdu odbyło się w budynku naszego Liceum. Jak zawsze na rajdowiczów czekała gorąca grochówka oraz nagrody dla najlepszych turystów, które wręczyli Pani Dyrektor Anna Mruk oraz zaproszeni goście- Członek Zarządu  Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców Dorota Zegan  oraz Jacenty Musiał-radny Powiatu Limanowskiego i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.
Lista zwycięzców:
Najlepsza gimnazjalna drużyna rajdowa- „Pienińskie Traszki”- Gimnazjum z Dobrej
Najlepsza klasa rajdowa z I LO – IE z wychowawczynią panią profesor Joanną Oleksy
Nagrody indywidualne dla najlepszych w konkursach krajoznawczych i wiedzy o patronie rajdu – Profesorze Józefie Staniszewskim
TRASA- TURBACZ
Agata Wrona – I LO
Justyna Młynarczyk- I LO
Nagroda na nazwę drużyny
„Półtłuste Twarożki”- I LO (nazwa ma związek z opiekunem grupy- Panem profesorem Piotrem Twarogiem)

Serdecznie dziękujemy sponsorom:
Radzie Rodziców I LO,
Starostwu Powiatowemu w Limanowej,
Urzędowi Miasta Limanowa.

Zapraszamy wszystkich chętnych na następny, jubileuszowy XX Rajd, który odbędzie się jak zawsze w ostatni piątek i sobotę września (oczywiście przyszłego roku).

28 września 2013