I Liceum Ogólnokształcące

im. Władysława Orkana w Limanowej

Plan lekcji
Dzwonki lekcyjne
LekcjaGodzina
17:30-8:15
28:25-9:10
39:20-10:05
410:15-11:00
511:10-11:55
612:05-12:50
713:05-13:50
814:00-14:45
914:50-15:35
1015:40-16:25
Programy i projekty

Osiągnięcia uczniów

2014/2015

Język polski

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Agata Wrona

2E

Kwalifikacja do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Zofia Ociepka

Aleksandra Bieda

2G

Laureatka etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Magdalena Trzeciecka

2G

finalistka etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Anna Orzeł

2G

Kwalifikacja do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Karolina Lupa

2G

Kwalifikacja do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Katarzyny Antosz

2G

Udział w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej

Anna Trojanowska

Patryk Pałka

2G

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko- historycznym „Kariera a odpowiedzialność społeczna”

Anna Trojanowska

 

Bartosz Dąbrowski

1B

III miejsce w Małopolskim Konkursie Czytelniczym „Bohaterowie Lektur Szkolnych”

Zofia Ociepka

 

Natalia Ptak
i Anna Pazdur

1G

ex aequo II miejsce w Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Bohaterowie mitologii”

Beata Jonarska

Katarzyna Więcek

1G

I miejsce w konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu „Poprzez poznanie do umiłowania”

Beata Jonarska

 

Natalia Ptak

1G

III miejsce w konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu „Poprzez poznanie do umiłowania”

Beata Jonarska

Aleksandra Pociecha

2F

Wyróżnienie w konkursie poetyckim im. Zosi Smreczyńskiej pt. „Niewyśnione sny”

Beata Jonarska

Patrycja Marcisz

3G

Kwalifikacja do zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Beata Jonarska

Karolina Kaim

3B

Kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego  w Ogólnopolskim Turnieju Edukacji Medialnej

Jolanta Bugajska

 

Historia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Aleksandra Semerda

2G

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego ,,Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989” wyróżnienie    na etapie wojewódzkim

Joanna Pociecha

Justyna Dutka

2G

Finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Halina Bukowiec

Sylwia Sara

2C

Finalistka Konkursu Wiedzy o Solidarności

Halina Bukowiec

Wojciech Bargieł

2C

Finalistka Konkursu Wiedzy o Solidarności

Halina Bukowiec

Michał Dunikowski

3G

Zakwalifikował się do ścisłego finału ustnego etapu okręgowego Olimpiady Historycznej; zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

A. Dębski
J. Pociecha

Filip Kołodziej

3G

Kwalifikacja do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej; zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

A. Dębski
J. Pociecha

Sara Kaptur

 

Kwalifikacja do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej

A. Dębski
J. Pociecha

Paweł Śliwa

 

Kwalifikacja do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej

A. Dębski
J. Pociecha

Krzysztof Jasica

1G

Tytuł finalisty w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady „Losy żołnierza polskiego- od Cedyni do Orszy”

A. Dębski

Patrycja Marcisz

1G

Laureatka Polsko- Węgierskiego Konkursu Tematycznego na rok szkolny 2014/2015- „Bitwa limanowska 1914r w świadomości współczesnych Węgrów i Polaków”

Adam Dębski

Magdalena Poręba

2E

Laureatka Polsko- Węgierskiego Konkursu Tematycznego na rok szkolny 2014/2015- „Bitwa limanowska 1914r w świadomości współczesnych Węgrów i Polaków”

Adam Dębski

Łukasz Zoń

3G

Laureat Polsko- Węgierskiego Konkursu Tematycznego na rok szkolny 2014/2015- „Bitwa limanowska 1914r w świadomości współczesnych Węgrów i Polaków”

Adam Dębski

 

Religia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Katarzyna Więcek

1G

Zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy Teologicznej

ks.Krzysztof Czyżowski

Artur Majchrzak

 

Zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy Teologicznej

ks.Krzysztof Czyżowski

Artur Orzeł

1G

Zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy Teologicznej

ks. Krzysztof Czyżowski

Lidia Szyrszeń

 

Zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Afryce

ks. Krzysztof Czyżowski

Jan Stach

 

Zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Afryce

ks. Krzysztof Czyżowski

Kinga Wątor

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej-etap diecezjalny - 6 miejsce w diecezji tarnowskiej

ks. Marcin Baran

 

Język angielski

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Karolina Kaim

3B

zakwalifikowała się do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Języka Angielskiego

Joanna Wójtowicz

Witold Pacholarz

3A

3 miejsce w konkursie lingwistycznym „DUET” (j.ang.+j.niem.)

M. Młynarczyk
J. Niepokój

Łukasz Papież

2E

11 miejsce w konkursie lingwistycznym (j.ang.+j.niem.)

U. Janczy

 

Język niemiecki

Łukasz Papież

2E

zakwalifikował się do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Języka Niemieckiego;

zajął również 11 miejsce Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego – Bielsko Biała

 

 

 

Matematyka

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Rafał Franczak

1A

Wynik bardzo dobry w konkursie KANGUR 2015

Anna Wrona

Izabela Ptaszek

2B

Wynik bardzo dobry w konkursie KANGUR 2015, I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków”

Ryszard Abram

Bartosz Dąbrowski

1B

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Krystyna Bugajska

Monika Czyżycka

1B

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015, III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków”

Krystyna Bugajska

Kamil Uryga

1B

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Krystyna Bugajska

Bartosz Ociepka

1A

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Anna Wrona

Piotr Kotara

1A

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Anna Wrona

Grzegorz Król

2A

 

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Anna Wrona

Jakub Janowski

 

2A

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Anna Wrona

Magdalena Ociepka

3C

 

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Anna Wrona

Witold Pacholarz

 

3A

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Ryszard Abram

Anna Tobiasz

2F

Wyróżnienie w konkursie KANGUR 2015

Piotr Twaróg

Krzysztof Grybel

 

Tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

 

Marta Ból

3B

Kwalifikacja do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Krystyna Bugajska

Klasa 1B

 

22 miejsce w kraju na 311 klas szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w konkursie „Matematyka bez granic”

 

klasa 1A

 

26 miejsce w kraju na 311 klas szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w konkursie „Matematyka bez granic”

 

 

Przedsiębiorczość

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Bartosz Ociepka

1A

I miejsce w Polsce i I miejsce w województwie w ogólnopolskim konkursie „Inkubatory szkolnych biznesów”

Sylwia Stelmach

Kamil Piechura

1A

II miejsce w konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

Sylwia Stelmach

Adam Kowalski

1A

Wyróżnienie w konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

Sylwia Stelmach

Bartłomiej Mamak

1A

Wyróżnienie w konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

Sylwia Stelmach

Magdalena Wańkowicz

2C

Wyróżnienie w konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

Sylwia Stelmach

Kinga Filipek

2C

Wyróżnienie w konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

Sylwia Stelmach

Bartosz Ociepka

1A

Kwalifikacja do Etapu Okręgowego Olimpiady Ekonomicznej

Sylwia Stelmach

 

Chemia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Adrianna Król

 

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Joanna Oleksy

Stanisław Wikar

 

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Joanna Oleksy

Anna Tobiasz

2F

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym

Barbara Kalita

Tomasz Jędrzejek

2F

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym

Barbara Kalita

Kacper Palkij

 

3E

Kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Barbara Kalita

 

Biologia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Konrad Olchawa

1A

Awans  do Wielkiego Finału Międzynarodowego Konkursu „Aliante 2015”

Piotr Wójciak

Michał Podgórni

1A

Awans do Wielkiego Finału Międzynarodowego Konkursu „Aliante 2015”

Piotr Wójciak

 

Geografia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Jan Stach

 

Kwalifikacja do finału wojewódzkiego konkursu „Antypody – znane, nieznane”

Andrzej Nawaleniec

Monika Czyżycka

1B

Kwalifikacja do finału wojewódzkiego konkursu „Antypody – znane, nieznane”

Andrzej Nawaleniec

Bartosz Dąbrowski

 

Kwalifikacja do finału wojewódzkiego konkursu „Antypody – znane, nieznane”

Andrzej Nawaleniec

Iwona Natanek

 

Kwalifikacja do finału wojewódzkiego konkursu „Antypody – znane, nieznane”

Andrzej Nawaleniec

 

2013/2014

Język polski

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Patrycja Marcisz

2g

Etap okręgowy Olimpiady Literatury i  Języka Polskiego

Jolanta Bugajska

Aleksandra Bieda

1g

Etap okręgowy Olimpiady Literatury i  Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Aleksandra Semerda

1g

Etap okręgowy Olimpiady Literatury i  Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Anna Orzeł

1g

Etap okręgowy Olimpiady Literatury i  Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Karolina Lupa

1g

Etap okręgowy Olimpiady Literatury i  Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Magdalena Trzeciecka

1g

Etap okręgowy Olimpiady Literatury i  Języka Polskiego

Anna Trojanowska

Monika Pławecka

3e

Laureatka Olimpiady Filozoficznej

Anna Trojanowska

Klaudia Miśkowicz

3e

Finalistka Olimpiady Filozoficznej

Anna Trojanowska

Karolina Kaim

2b

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Pawie pióro”

Jolanta Bugajska

Karolina Kaim

2b

Wyróżnienie w Konkursie Literackim „Pióro Splotu”

Jolanta Bugajska

Kamil Bujak

2g

II miejsce w Konkursie Literackim „Komu bije dzwon Zygmunta”

Jolanta Bugajska

Paulina Lis

2b

I miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Jan Paweł II jako artysta”

Jolanta Bugajska

Karolina Michalik

2d

II miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Jan Paweł II jako artysta”

Beata Jonarska

Kamil Opioła

2e

III miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Jan Paweł II jako artysta”

Beata Jonarska

Kamil Opioła

2e

III miejsce w kategorii wokalno- muzycznej w XIII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej

Beata Jonarska

Aleksandra Semerda

1g

II miejsce w kategorii wokalno- muzycznej w XIII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej

Anna Trojanowska

Aleksandra Bieda

1g

III miejsce w XIII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej

Anna Trojanowska

Aleksandra Semerda

1g

II miejsce – etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego- kategoria poezja śpiewana

Anna Trojanowska

I miejsce dla szkoły

 

 

Konkurs Interdyscyplinarny Warsztatów Filozoficznych Filozofia w praktyce zorganizowany przez UP JPII

Anna Trojanowska

Patrycja Marcisz

2g

I miejsce w Konkursie Interdyscyplinarnym Warsztatów Filozoficznych Filozofia w praktyce zorganizowany przez UP JPII

Anna Trojanowska

Klaudia Miśkowicz

3e

III miejsce w Konkursie Interdyscyplinarnym Warsztatów Filozoficznych Filozofia w praktyce zorganizowany przez UP JPII

Anna Trojanowska

Kamil Bujak

2g

IV miejsce w Konkursie Interdyscyplinarnym Warsztatów Filozoficznych Filozofia w praktyce zorganizowany przez UP JPII

Anna Trojanowska

Historia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Sylwia Sara

1c

Finalistka etapu wojewódzkiego z Małopolski w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego,, Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”

Joanna Pociecha

Filip Kołodziej

2g

Finalista ustnego etapu okręgowego Olimpiady Historycznej

Adam Dębski

Religia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Kamil Bujak

2g

Etap Diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

ks.Marcin Byś

Bartosz Mamak

1g

Etap Diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

ks.Marcin Byś

Daniel Mynarski

2a

Etap Diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

ks.Marcin Byś

Urszula Nowak

2a

Etap Diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

ks.Marcin Byś

Kinga Wątor

2g

Etap Diecezjalny Konkursu Biblijnego

ks. Marcin Baran

Język angielski

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Kaim Karolina

2b

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie ‘KnowAmerica”

Finalistka ogólnopolskiego konkursu ‘Droga na Harvard”

Udział w zawodach II stopnia XXXVIII Olimpiady Języka Angielskiego

Zakwalifikowała się do II etapu XIII Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

Zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu ‘Discover Canada’

7 miejsce w konkursie DUET, kombinacja j. ang. – j. franc.

Joanna Wójtowicz

Mateusz Król

2b

Zakwalifikował się do II etapu XIII Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

Joanna Wójtowicz

Justyna Zimirska

3c2

3 miejsce w konkursie DUET, kombinacja j. ang. – j. niem.

Joanna Wójtowicz

Matematyka

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Bogdan Marek

3a1

Laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Ryszard Abram

Małgorzata Olszewska

3a1

Laureatka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Ryszard Abram

Witold Pacholarz

2a

I miejsce w Powiatowym Konkursie „Śladami matematyków – FrancoisViete”. 

Ryszard Abram

Marta Ból

2b

II miejsce w Powiatowym Konkursie „Śladami matematyków – FrancoisViete”. 

Krystyna Bugajska

Krzysztof Postrożny

2c

Wynik bardzo dobry w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Senior.

Anna Wrona

Oskar Guzik

1b

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Junior.

Ryszard Abram

Adam Prędki

1a

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Junior.

Anna Wrona

Izabela Ptaszek

1b

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Junior.

Ryszard Abram

Magdalena Ociepka

2c

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Senior.

Anna Wrona

Witold Pacholarz

2a

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Senior.

Ryszard Abram

Bogdan Marek

3a1

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Senior.

Ryszard Abram

Artur Sarata

3a2

Wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii Senior.

Anna Wrona

Przedsiębiorczość

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Bogdan Marek

3a1

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, 15 miejsce w finale i zdobyty  tytuł laureata

Sylwia Stelmach

Bogdan Marek

3a1

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bankach organizowana przez: Biuro Informacji Kredytowej S. A. i Stowarzyszenie ePrzedsiębiorczość 19 miejsce w finale i zdobyty tytuł Finalisty

Sylwia Stelmach

Bogdan Marek

3a1

Ogólnopolski XII Konkurs Narodowego Banku Polskiego na najlepszą pracę pisemną na temat: Mój pomysł na scenariusz lekcji ekonomii” tytuł pracy: „Ile państwa w państwie”  II miejsce

Sylwia Stelmach

Bogdan Marek

3a1

IX Olimpiada Przedsiębiorczości - Etap Okręgowy

Sylwia Stelmach

Karol Dyrek

Adam Kagan

Kinga Filipek

Magdalena Wańkowicz

1c

Ogólnopolski Konkurs „Inkubator Szkolnych biznesów”, organizowany przez Banki Spółdzielcze wzięły udział 4 zespoły 2 osobowe – tytuł laureata etapu regionalnego i zarazem 1 i 2 miejsce

Sylwia Stelmach

Bogdan Marek

 

Witold Pacholarz

3a1

 

2a

VII Konkurs Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych : „e-Społeczeństwo – inteligentne państwo nowej generacji” organizowany przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Patronat nad konkursem objęli: Minister Administracji I Cyfryzacji–Rafał Trzaskowski, Marszałek Województwa Małopolskiego–Marek Sowa-  I i II miejsce

Sylwia Stelmach

Magdalena
Wańkowicz
 Kinga Filipek

1c

Konkurs Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim -  brały udział 3 zespoły z czego jeden uzyskał wyróżnienie

Sylwia Stelmach

Chemia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Adriana Król,
Lidia Bubula,
Karolina Michalik

 

2d

 

przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego:

kl. II – 14 uczniów kl.2D. Do finału  zakwalifikowało się 5 uczniów z klasy 2D; laureatką została: Adriana Król( I miejsce), a wyróżnienia otrzymały: Lidia Bubula i Karolina Michalik.

Joanna Oleksy

 

Anna Ociepka

3a1

kl.III - 3a1 -1ucz., kl.3c2- 2 ucz. – do  finału zakwalifikowała się 1 uczennica

Joanna Oleksy

Adam Olesiak

Maciej Matląg

3c2

laureaci

Barbara Kalita

Dawid Stach

Kamil Rapacz

3c2

wyróżnienia

Barbara Kalita

Krystian Sławęta

Joanna Młynarczyk

Magdalena Krawczyk

3c2

finaliści konkursu

Barbara Kalita

Maciej Florek

Alicja Ptaszek

Marta Ból

2e

2e

2b

finaliści konkursu

Barbara Kalita

Biologia

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Nazwa olimpiady, konkursu

Nauczyciel przygotowujący

Alicja Ptaszek

2

Powiatowy konkurs przyrodniczy - III miejsce

 

Piotr Wójciak

Stanisław Wikar

2d

Powiatowy konkurs przyrodniczy – I miejsce

 

Lucyna Wójtowicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Władysława Orkana w Limanowej
ul. Orkana 1
tel./fax: 018 3372059
e-mail: 1lo.limanowa@pro.onet.pl
Copyright © 2017 LO Limanowa, All Rights Reserved
Realizacja: Intellect.pl